PROBLEMY SKÓRNE
Skóra wrażliwa to opis kondycji skóry, który charakteryzuje się zwiększoną reakcją na różne bodźce zewnętrzne, takie jak kosmetyki, zmiany temperatury czy alkohol.
Skóra odwodniona to stan, który wynika z braku odpowiedniego nawodnienia, co może być spowodowane przez różne czynniki, takie jak nieodpowiednia pielęgnacja, zmiany klimatyczne czy starzenie się skóry.
Skóra naczyniowa, może być wstępem do rozwoju trądziku różowatego. Charakteryzuje się zauważalnym zaczerwienieniem, które często dotyczy centralnej części twarzy, zwłaszcza policzków, nosa i czoła.
Skóra z objawami starzenia się wykazuje szereg charakterystycznych cech klinicznych, które są efektem naturalnego procesu starzenia oraz wpływu czynników zewnętrznych.
Skóra trądzikowa charakteryzuje się pojawianiem się takich zmian jak zaskórniki, grudki, krostki, ale i cysty i stany naciekowe, co często jest wynikiem nadmiernej produkcji sebum przez gruczoły łojowe.
Melasma to poważny problem dermatologiczny, który objawia się pojawieniem brązowych plam na skórze twarzy. Głównym czynnikiem wywołującym melasmę jest promieniowanie UV.
Tzw. blizny naczyniowe po ustępującym trądziku to zmiany skórne, które powstają w wyniku nadmiernej angiogenezy oraz uszkodzenia naczyń krwionośnych podczas stanów zapalnych.
Pielęgnacja skóry wokół oczu jest kluczowa, gdyż ta delikatna okolica ma tendencję do szybkiego starzenia się oraz pojawiania się drobnych zmarszczek znacznie szybciej.
Przebarwienia te zazwyczaj pojawiają się w wyniku nadmiernego wystawienia skóry na promieniowanie ultrafioletowe (UV) i dotyczą głównie skór dojrzałych lub występują jako zmiany o charakterze fotouczulenia na składniki zawarte w kosmetykach.